Developed in conjunction with Ext-Joom.com

17 stycznia 2014 roku o godzinie 19 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyła się impreza inaugurująca obchody stulecia I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Przybyłych na uroczystość powitał dyrektor WOK Mariusz Kowalski. Następnie gospodarze uroczystości: Dorota Piotrowicz – dyrektor LO oraz Karol Pękul – przewodniczący komitetu organizacyjnego oficjalnie ogłosili początek obchodów jubileuszowych.

- Obchody stulecia I Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie uważamy za otwarte – powiedzieli wspólnie, co zebrani przyjęli radosnymi okrzykami i oklaskami.
W kolejności głos zabrali burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, gratulując inicjatywy i przedsięwzięcia. Burmistrz zaznaczył, że jubileusz naszego liceum jest nie tylko świętem szkoły i jej absolwentów, ale także świętem naszego miasta Wydarzeniem rozpoczynającym obchody rocznicowe był wernisaż malarstwa absolwenta LO z 2006 roku, malarza, grafika i nauczyciela – Przemysława Sasina. Wystawę jego prac można oglądać do 23 lutego b. r.

Tego dnia w „Hutniku” odbył się też premierowy pokaz pierwszego odcinka serialu „Nasze liceum”, zatytułowanego „Krzesła” w reżyserii Bartłomieja Krupki. Scenariusz napisał Piotr Płochocki, muzykę skomponował Roman Grus. W filmie (niemym) wystąpili głównie absolwenci LO. Spotkanie, pełne emocji, śmiechu i pozytywnych wrażeń poprowadził Piotr Adler.